Comarques
Comunitat de Terol
Comunitat de Terol té 708 km² de bosc, amb predomini de pineda (42,6 % de l'arbrat), entre 777 i 1.700 m d'altitud. La major part (90 %) és a la zona bioclimàtica seca. Segons l'últim càlcul, el que puntua millor aquí: molleric calçat, reig bord i rovelló.
Altitud
1.182 m
777–1.700 m
Superfície arbrada
708 km²
Pineda · 42,6%
Clima
Seca
90 % de l'àrea
Semiàrida10%Seca90%
Què hi surt
Ordenat per l'índex mitjà de la zona el darrer dia calculat. La mitjana diu si val la pena el viatge; el màxim, si hi ha algun racó que sí.
Molt baixBaixModeratBoExcel·lent
dades del 15 d'octubre 2026La barra és l'índex mitjà de la zona; la marca, el màxim que assoleix en algun racó.
- mitjana 16,7 · màx. 80,6
- mitjana 15 · màx. 75,4
- mitjana 14,4 · màx. 71,6
- mitjana 13,4 · màx. 79,6
- mitjana 12,5 · màx. 65,7
- mitjana 12,5 · màx. 66
- mitjana 11,8 · màx. 76,3
- mitjana 10,5 · màx. 59,2
- mitjana 10,5 · màx. 68,5
- mitjana 10,1 · màx. 61,9
- mitjana 9,7 · màx. 63,2
- mitjana 9,5 · màx. 63,2
- mitjana 9,2 · màx. 64,7
- mitjana 7,2 · màx. 46,7
- mitjana 7,1 · màx. 41,5
- mitjana 6,3 · màx. 55,4
- mitjana 6,2 · màx. 61,7
- mitjana 5,6 · màx. 51,5
- mitjana 5,3 · màx. 58,9
Mostra les 13 restants
- mitjana 4,7 · màx. 65
- mitjana 4,7 · màx. 50,9
- mitjana 4,6 · màx. 46,3
- mitjana 4,3 · màx. 45
- mitjana 4 · màx. 42
- mitjana 4 · màx. 48
- mitjana 3,7 · màx. 45
- mitjana 3,6 · màx. 40,7
- mitjana 1,8 · màx. 41,6
- mitjana 1,7 · màx. 31,2
- mitjana 1,1 · màx. 11
- mitjana 1,1 · màx. 10,3
- mitjana 0,1 · màx. 1,8
Bosc
708 km² de bosc
- AlzinaQuercus ilex38,4% · espessor 42 %
- PinassaPinus nigra24% · espessor 58 %
- Pi roigPinus sylvestris9% · espessor 59 %
- Savina turíferaJuniperus thurifera7,9% · espessor 35 %
- Roure valenciàQuercus faginea5,3% · espessor 45 %
- PinastrePinus pinaster5% · espessor 57 %
- Pi blancPinus halepensis4,6% · espessor 53 %
- SavinaJuniperus phoenicea1,5% · espessor 25 %
El mapa s'obre sobre aquesta zona, amb el contorn ressaltat.